Strona projektu Leonardo da Vinci
Dnia 20.05.2012r o godzinie 7:30 zebraliśmy się pod MDK w Myszkowie i wyruszyliśmy w podróż do Schkeuditz koło Lipska w Niemczech w ramach projektu Leonardo da Vinci „Europejskie praktyki kluczem do sukcesu”. Schkeuditz to małe miasto leżące nieopodal lotniska Lipsk-Halle. Po 12h męczącej podróży dotarliśmy na miejsce.

Zamieszkaliśmy na terenie zabytkowego kompleksu Niemieckiej firmy Vitalis, która specjalizuje się w organizacji praktyk dla uczniów szkół z różnych krajów na terenie Lipska.

W dniach 22-25 odbywaliśmy zajęcia w Lipsku w nowoczesnym autoryzowanym przez Microsoft Centrum Szkoleniowym „Robotron”. Zajęcia dotyczyły dwóch części programu Microsoft Office: Word (22-23.05) oraz Excel (24-25.05), a prowadzone były przez trenerów w języku angielskim i niemieckim, my doskonale sobie radziliśmy szlifując oba języki.

Podczas weekendu uczestniczyliśmy w dwóch wycieczkach. W sobotę udaliśmy się do parku rozrywki „Belantis” w Lipsku. Zakupione bilety upoważniały nas do korzystania ze wszystkich atrakcji dostępnych w parku. Do ośrodka wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Następnego dnia pojechaliśmy do ZOO, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wiele niespotykanych zwierząt.

Humory wszystkim dopisują, zwłaszcza, gdy po zajęciach a przed powrotem do ośrodka oddajemy się zwiedzaniu pięknej starówki Lipska. Oprócz codziennego pobytu w Lipsku zwiedziliśmy także Drezno.

Skip to content