Dnia 27 maja rozpoczął się drugi tydzień praktyk w Schkeuditz w Niemczech. Pomimo mało sprzyjającej pogody, atmosfera jest bardzo miła i przyjemna, wszyscy byliśmy w dobrych nastrojach, pełni zapału i energii do pracy. Kurs komputerowy rozpoczął się o 9 i pracowaliśmy w programie Publisher. Cała grupa radziła sobie bardzo dobrze i zajęcia minęły bardzo szybko. Po powrocie do ośrodka mieliśmy czas wolny, część osób wybrała się na zakupy a reszta została by odpocząć. Wieczorem kilka osób wybrało się do klubu znajdującego się w ośrodku, aby nawiązać nowe znajomości.

Kolejny dzień polegał na kontynuacji kursu na wyżej wymienionym programie. Po zajęciach wybraliśmy się na wycieczkę do ZOO w Lipsku. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt, których wcześniej nie było dane nam widzieć: pingwiny, rekiny, żyrafy, słonie, tygrysy, egzotyczne rodzaje pająków i węży. Poznaliśmy florę i faunę z tropikalnych zakątków Ziemi. Wyprawa wzbudziła w nas wiele pozytywnych emocji i dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek.

W środę i czwartek kontynuowaliśmy zajęcia w Robotronie w programie PowerPoint. Podczas zajęć wykonywaliśmy wspólnie prezentacje o zasadach wykonania poprawnej prezentacji multimedialnej. Czas minął bardzo szybko i interesująco. Po szkoleniu grupa spedytorów udała się do Lipska na spotkanie z przyszłymi pracodawcami. Spotkanie to polegało na uzgadnianiu warunków i czasu pracy oraz ze wstępnym zapoznaniem się uczniów z przyszłym stanowiskiem praktyk. Byliśmy mile zaskoczeni atmosferą panującą w przedsiębiorstwach.

Następny dzień był ostatnim dniem spędzonym w centrum szkoleniowym. Wykonywaliśmy prezentację zaliczeniową cały kurs na temat naszego kraju, ulubionego miasta, obyczajów. Prezentacja wykonywana była w języku angielskim i wszyscy poradzili sobie bezproblemowo. Otrzymaliśmy certyfikaty ukończenia kursu wraz z gratulacjami od osoby szkolącej. Na koniec pobytu w Robotronie wymieniliśmy się wspólnymi wrażeniami i podziękowaliśmy za wspólną pracę. Zrobiliśmy sobie również pamiątkowe zdjęcie grupowe.
Po południu reszta uczniów, z kierunków: geodezji i architektury pojechała do swoich przyszłych miejsc pracy, jak dzień wcześniej grupa spedytorów.
Wieczorem nastąpiła zmiana nauczycieli i przekazanie im dokumentacji.

Miniony tydzień zleciał w mgnieniu oka i w bardzo miłej atmosferze. Przykro nam myśleć, że zostajemy jeszcze tylko tydzień. Jesteśmy pełni wrażeń po dotychczasowym pobycie w Schkeuditz.

Skip to content