Rok szkolny 2012/13

1. Maciej Zemła uczeń klasy pierwszej uczący się w zawodzie technik spedytor zakwalifikował się do etapu okręgowego V Olimpiady Logistycznej Czytaj więcej …>

2. Małgorzata Karaś uczennica kl. IV Technikum w zawodzie technik ekonomista i Roksana Maroń uczennica kl. II Technikum w zawodzie technik spedytor zakwalifikowały się do zawodów okręgowych II stopnia XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

3. Małgorzata Karaś, Paulina Karcz, Daria Nowak, Magdalena Kołacz uczennice kl. IV Technikum w zawodzie technik ekonomista zakwalifikowały się do etapu okręgowego VIII Olimpiady Przedsiębiorczości.

4. Artur Budek, Magdalena Kołacz, Paulina Karcz, Daria Nowak uczniowie klasy IV Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu i technik ekonomista zakwalifikowali się II etapu I Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez Politechnikę Częstochowską.

5. Olga Karkowska uczennica kl. IV Technikum w zawodzie technik ekonomista – Międzyszkolny Konkurs PlastycznyRavensbrück – miejsce zbrodni, pamięci i przebaczenia” pod patronatem dr Wandy Półtawskiej – praca Olgi została zaprezentowana w salach Muzeum Lubelskiego.

Rok szkolny 2011/12

Kolejne sukcesy na olimpiadach i konkurach

1. VII EDYCJA OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Do II etapu Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbędzie się 2 marca 2012 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, zakwalifikowały się uczennice Technikum w zawodzie technik ekonomista: Małgorzata Karaś i Ewelina Pęczek. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

2. IV ŚLĄSKI KONKURS WIEDZY O PODATKACH

Konkurs odbywa się już z po raz czwarty pod patronatem Krajowej Izby Doradców Podatkowych oddział Śląski w Katowicach. Do II etapu konkursu, który odbędzie się 15 marca 2012 r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach zakwalifikowały się uczennice Technikum w zawodzie technik ekonomista: Karcz Paulina, Karaś Małgorzata i Piwowarczyk Kinga. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Kaczmarczyk. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Projekt “Moja firma w mojej gminie”

Całej imprezie towarzyszyła wystawa prac wykonanych przez uczniów i słuchaczy oraz stoiska małej przedsiębiorczości, którą prowadzą już uczniowie. Dodatkowo zorganizowano punkt informacyjny z zakresu zakładania własnej działalności gospodarczej z Funduszy Europejskich oraz możliwości uzyskania dofinansowania dla firm już działających. Z porad udzielanych przez Rafała Urlika, przedstawiciela fundacji VIRIBUS UNITIS skorzystało wiele osób.
W ramach projektu uczniowie zrealizowali już 3 zadania:

  • zapoznali się z planem rozwoju gminy Myszków,
  • przeprowadzili badania marketingowe, na podstawie których określili potrzeby mieszkańców miasta
  • oraz przygotowali plan marketingowy dla przedsięwzięcia, które odpowiada na potrzeby mieszkańców. Plan marketingowy uwzględniał również koszty założenia przedsięwzięcia.

Naszym pomysłem na taką nową działalność w naszym mieście było założenie Parku linowego „Kaskader” na terenie dawnej żwirowni w dzielnicy Nowa Wieś.

Patrząc na efekty takiego doświadczenia uczniów jakie uzyskali pracując nad tymi projektami, możemy mieć nadzieję, ze uruchomienie własnej działalności przez uczestników będzie na pewno dobrym rozwiązaniem biznesowym.

Skip to content