Strona projektu Leonardo da Vinci
Uczniowie odbywają praktyki zawodowe w sieciach handlowych REWE oraz NETTO, w firmie PANKNIN oraz GATE GOURMET MITTE GMBH.

W sieciach handlowych uczniowie kontrolują stan towarów, czyli ilość, asortyment oraz daty ważności. Porządkują półki oraz sprawdzają błędne ceny i opisy. Uczniowie uczą się również zarządzania zapasami w magazynie. Układają oni towar na półkach zgodnie z przyjętymi przez sieć regułami oraz selekcjonują kartony z towarem. Uczniowie obsługują też urządzenia używane w sklepie do rozładowywania oraz rozkładania towaru.

W prywatnych firmach uczniowie również zajmują się kontrolą stanów magazynowych, sprawdzaniem asortymentu oraz porządkowaniem faktur według dat.

Pierwszy dzień praktyk to zapoznanie ze stanowiskiem pracy, zasadami bhp oraz regułami obowiązującymi w danej placówce. Uczniowie poznają swoich przełożonych i współpracowników oraz dostają wytyczne, co do zakresu swoich obowiązków.

Następny dzień to przygotowanie i organizacja swojego miejsca pracy oraz czynności związane z poznaniem obsługi dostępnych w firmach urządzeń.

Uczniowie poznają specyfikę pracy w danej firmie, poznają też strukturę organizacyjną firmy oraz zależności personalne panujące w danej placówce. Poznają drogę obiegu dokumentów, która jest różna w różnych miejscach oraz stanowiska pracy w danej firmie i zakres obowiązków poszczególnych pracowników.

Leave a Comment

Skip to content