Dzień Przedsiębiorczości”

Dzień Przedsiębiorczości” to 1-dniowa impreza podsumowująca całość działań edukacyjnych, przygotowana w Zespole Szkół nr 2 w Myszkowie, biorącej udział w projekcie “ moja firma w mojej gminie”.
Rozpoczął się we wrześniu i trwał 5 miesięcy. W trakcie projektu wszyscy uczyliśmy się pracować w grupie, liderzy wraz z opiekunami uczestniczyli w szkoleniach w Katowicach. Uzyskaną wiedzę wykorzystywaliśmy przy realizacji zadań w ramach projektu. Wszyscy mieliśmy możliwość korzystania ze szkoleń e-learningowych oraz różnych materiałów umieszczonych na stronie projektu „moja firma w mojej gminie”.
W tym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie z klas technika architektury krajobrazu, technika ekonomisty i technika spedytora , przy wsparciu nauczycieli mgr inż. Katarzyny Dziwińskiej i mgr inż. Renaty Bryś oraz koordynatora regionalnego z ramienia fundacji VIRIBUS UNITIS. W imprezie prezentującej efekty pracy uczestników szkolenia wzięli udział  zaproszeni przedstawiciele władz powiatu Jan Kieras – wicestarosta myszkowski, Barbara Kilanowska – naczelnik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Marcin Pilis – rzecznik starostwa powiatowego oraz pan Michał Kosiński, biznesmen, właściciel firmy „Alletipsy.pl” , który jako pierwszy skorzystał z dofinansowania z funduszy europejskich w powiecie zawierciańskim.
Więcej informacji o projekcie w zakładce osiągnięcia szkoły.