AISEC 2012

Po raz czarty w Zespole Szkół nr 2  w Myszkowie (Będuszu) odbyły się warsztaty z języka angielskiego, które zwykle są prowadzone przez zagranicznych studentów dzięki szkolnej współpracy ze studencką organizacją AIESEC, tym razem we współpracy z AISEC Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W tym roku szkolnym, w dniach 16-20 stycznia br. szkoła miała zaszczyt gościć dwie studentki, które przyjechały z Nowej Zelandii – Cherry a z Węgier – Chilla. Studentki zamieszkały w domach naszych uczniów. Czterogodzinne warsztaty odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w grupach około 20 osobowych.
Uczniowie mieli okazję poćwiczy praktyczną znajomością języka oraz poznać kulturę innych narodów. Spotkania takie uczą tolerancji  i łamią bariery między ludźmi różnych narodów.  ”to coś innego niż tradycyjna lekcja j. angielskiego. Uczniowie chętnie brali udział w konwersacji, zadawali wiele pytań, opowiadali o sobie i szkole.
To naprawdę bardzo dobry pomysł na takie lekcje „- podsumowała anglistka z ZS nr 2  mgr Małgorzata Strąk . Co dobre szybko się kończy.