Akcja "Góra grosza" – pomagamy dzieciom wychowującym sie poza własną rodziną

W tym roku akcja „Góra Grosza” Towarzystwa „NASZ DOM” odbywa się w szkołach wszystkich typów na terenie całej Polski w dniach: od 21 listopada do 2 grudnia br. pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W szkołach w tym czasie uczniowie wraz z nauczycielami zorganizują zbiórkę drobnych monet (od 1gr. do 50 gr.). Po sporządzeniu protokołu zapakowane odpowiednio monety zostaną przesłane za pośrednictwem UPS (przesyłki są bezpłatne) do firmy przeliczeniowej, a następnie przewiezione do banku.
Uczniowie naszej szkoły jak co roku dołączyli do grona osób zaangażowanych w tą szlachetną akcję. Codziennie każdy, komu nie jest obojętny los dzieci potrzebujących mógł dołączyć się do zbiórki wrzucając swoje grosze. Zbiórka okazała się skuteczna. Po zakończeniu akcji komisyjnie przeliczono grosze i złotówki, które trafiły do ogromnej skarbonki.
W tym roku w zbiórkę pieniędzy prowadziła klasa III Technikum Architektury Krajobrazu. Opiekunką akcji „GÓRA GROSZA” z ramienia szkoły jest mgr Jolanta Reszka.