Architekci krajobrazu zdobywają nowe praktyczne umiejętności

W dniu 22 maca w naszej szkole uczniowie klasy TAK mieli możliwość zapoznania się z pracą pilarkami i kosiarkami firmy HUSQVARNA. Zajęcia poprowadził pan Przemysław Mazur, przedstawiciel firmy. Pokaz praktyczny poprzedził wykład dotyczący obsługi sprzętu, bezpiecznej pracy i pokaz odzieży ochronnej. Następnie zobaczyliśmy jak należy prawidłowo położyć drzewo. Potem było cięcie drzewa na fragmenty. Tutaj uczniowie próbowali swoich sił. Wszyscy prawidłowo i szybko cięli pień na klocki.
Na koniec tych interesujących zajęć poznaliśmy zasady obsługi kosiarki samobieżnej Rieder. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił kierując kosiarką.
Takie ciekawe zajęcia sprawiają, ze chce się pracować takim solidnym i bezpiecznym sprzętem.

Leave a Comment