Będziemy rozwijać przedsiębiorczość w Myszkowie

W tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkól nr 2 w Myszkowie biorą udział w programie szkoleniowym w zakresie przedsiębiorczości – “Moja firma w mojej gminie”. Grupa uczniów z różnych klas będzie uczestniczyć w szkoleniu e-learningowym. Następnie wspólnie przygotują biznesplan, który będzie można zrealizować. W ramach przygotowań poznają specyfikę rynku lokalnego, przeprowadzą badanie marketingowe i utworzą plan marketing marketingowy dla firmy. Jaki pomysł wybrać do realizacji – oto jest pytanie. Oczywiście najlepszy! W tym projekcie uczestniczy 17 szkół ponadgimnazjalnych a województwa śląskiego. Ze wszystkich zgłoszonych projektów będzie wybrany najlepszy.

Liderkami grupy uczniowskiej zostały wybrane: Jola Zimny i Gosia Karaś z klasy III Technikum Ekonomicznego. Opiekunkami grupy są nauczycielki mgr inż. Renata Bryś i mgr inż. Katarzyna Dziwińska.