Dni otwarte na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie………

Nie tylko uczymy się w szkole ale bierzemy udział w różnych imprezach.
Ostatnio, 9 marca uczniowie z klas architektury krajobrazu pojechali na specjalne zajęcia organizowane w ramach Uniwersytetu dla Młodzieży na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Przyszli architekci krajobrazu mieli możliwość wysłuchania ciekawych wykładów przygotowanych specjalnie dla młodych słuchaczy.
Potem były zajęcia w specjalistycznych laboratoriach. Nasza grupa przeprowadzała oznaczanie barwinków w roślinach metodą chromatografii bibułowej. Zajęcia były prowadzone pod kierunkiem dr Anny Kołton.
Następnie zwiedzaliśmy szklarnie w pełni zmechanizowane i oglądaliśmy wystawę prac zgłoszonych na konkurs zagospodarowania terenu uczelni.
Udział w takich imprezach organizowanych przez wyższe uczelnie jest zawsze interesujący.
Może część z uczestników już od października będzie studentami tej uczelni?
Mam nadzieje, że tak!