Doradzały o podatkach

Dnia 15 marca 2011 roku w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się II etap III Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.
W ramach Konkursu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego nadesłali około 200 prac pisemnych o tematyce podatkowej. Spośród autorów nadesłanych prac, do kolejnego etapu zakwalifikowano 77 osób. W gronie tych osób znalazło się 6 uczennic Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie – Małgorzata Karaś, Anna Bubel, Jolanta Zimny, Anna Lipecka, Milena Gruszka, Barbara Kowalczyk. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod okiem nauczycielki mgr Agnieszki Kaczmarczyk.
II etap Konkursu składał się z części pisemnej w formie testu oraz ustnej, do której zakwalifikowały się 23 osoby. Po części pisemnej, do ścisłego finału dostały się uczennice Anna Lipecka i Małgorzata Karaś. W części tej uczennice odpowiadały przed komisją na trzy pytania.
Po tej części okazało się, że Małgorzata Karaś uczennica klasy II Technikum Ekonomicznego z naszej szkoły uplasowała się na II miejscu w województwie śląskim, uzyskując tytuł laureata Konkursu Wiedzy o Podatkach. Małgosia będzie reprezentowała wraz z pozostałymi 6 laureatami Konkursu województwo śląskie w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach, którego finał odbędzie się 15 kwietnia 2011 roku o godz. 11.00 w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Za zajęcie II miejsca w nagrodę Małgosia otrzymała netbook ACER Aspire ONE D255 a jego wręczenie odbędzie się 14 maja 2011 roku w Zameczku Myśliwskim Promnice w trakcie obchodów Dnia Doradcy Podatkowego. Dodatkową nagrodą przewidzianą dla laureatów konkursu jest możliwość odbycia stażu w kancelarii doradcy podatkowego.
Wszystkim uczennicom gratulujemy a szczególnie laureatce i trzymamy za nią kciuki w finale ogólnopolskim.