Dzień Edukacji Narodowej – 14 października

Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono 28 lat temu. Obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 roku.
Z tej okazji grono pedagogiczne naszej szkoły i uczniowie spotkali się na akademii. Dyrektor szkoły Jerzy Bryś przypomniał historię tego dnia, podkreślił znaczenie wykształcenia we współczesnym świecie, konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji i zdobywania nowych umiejętności. Zwrócił uwagę, ze szkoła stwarza takie możliwości swoim uczniom. Zachęcał do poszukiwania nowych ścieżek w życiu zapewniających sukcesy zawodowe.
W podziękowaniu za trud włożony w nauczanie uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny, który zaprezentowali swoim nauczycielom.
Po zakończonej akademii wszyscy zostali zaproszeni na tort przygotowany z tej okazji.