Festiwal nauki w obiektywie

W dniu 15.04.2011 w Zespole Szkół Nr 2 im. H. Kołłątaja odbył się III Festiwal Nauki, na który licznie przybyli gimnazjaliści z powiatu myszkowskiego, dyrektorzy szkół gimnazjalnych, pracodawcy z powiatu myszkowskiego oraz przedstawiciele władz Miasta z panem Burmistrzem na czele i Starostwa Powiatowego z panią Naczelnik Wydziału Edukacji i Oświaty, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, Młodzieżowego Centrum Kariery. Główną ideą w myśl motta tegorocznego Festiwalu: “Twoja przyszłość w twoich rękach”, było uświadomienie gimnazjalistom, jak ważny dla przyszłości jest wybór odpowiedniej szkoły tak, aby zagwarantować sobie dobry start na rynku pracy. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły dostosowana do potrzeb lokalnego rynku pracy. Goście zgromadzili się na sali gimnastycznej, której autorską dekorację zaprojektowała i wykonała słuchaczka IV sem. Szkoły Policealnej w zawodzie Florysta wraz z uczniami technikum architektury krajobrazu.  Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 (w Będuszu) przygotowali ciekawą i humorystyczną prezentację kierunków kształcenia w zawodach: technik ekonomista, technik architektury krajobrazu, technik spedytor, technik technologii żywności, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik geodeta oraz florysta, technik agrobiznesu. Ciekawostką wramach programu Festiwalu była krótka prelekcja na temat zdrowej żywności i zdrowego sposobu odżywiania się.  Dodatkowo czas umilały nasze artystki, w tym nasza absolwentka – obecnie studentka Wyższej Szkoły Muzycznej wykonując program artystyczny. Na zakończenie oficjalnej części Festiwalu, odbyła się aukcja dekoracji świątecznych i wiosennych przygotowanych przez naszą młodzież i słuchaczy, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Program Festiwalu obejmował również warsztaty językowe dla gimnazjalistów, przeprowadzone w ramach programu AIESEC przez studentkę z Gruzji, która gościła w naszej szkole przez cały tydzień. Gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć prezentację na tablicy interaktywnej, która zajęła pierwsze miejsce z konkursie na prezentację multimedialną “Maria Skłodowska – Curie – niezwykła kobieta”. Kontynuacją Festiwalu Nauki będą DNI OTWARTE w naszej szkole, które odbędą sie 21 maja – w sobotę w godz. 9.30 – 12.30, na które serdecznie zapraszamy młodzież wraz z rodzicami jak i wszystkich chętnych zainteresowanych oferta edukacyjna naszej szkoły.