Floryści kształcą się w terenie

 Tradycją naszej szkoły jest organizowanie zajęć w plenerze dla naszych słuchaczy. Tym razem w teren wybrała się grupa młodych florystów. Zadaniem uczestników było opanowanie trudnej sztuki rozpoznawania różnych gatunków. Określenie ich walorów dekoracyjnych decyduje o możliwości ich wykorzystania w kompozycjach roślinnych.

Teraz jest bardzo dobra pora na takie spotkania, gdyż większość roślin kwitnie i prezentuje się od najlepszej strony.

Tym razem zajęcia dla przyszłych florystów zorganizowane zostały na terenie Myszkowa. Tutaj też można spotkać takie interesujące miejsca, gdzie bogactwo roślin może zachwycać. Zajęcia terenowe są przyjemne, kształcące i pozwalają szybko przyswoić potrzebną wiedzę. Zebrane kwiaty gałązki posłużą jako materiał do stworzenia pięknych kompozycji wiosennych.