Wirtualny GIS DAY w naszej szkole. 18.11.2020 r.

Każda trzecia środa listopada to międzynarodowe święto informacji geograficznej GIS DAY.

Uczniowie uwielbiają ten dzień i wycieczki z nim związane, nie tylko dlatego, że wolne od tradycyjnych lekcji, ale również z powodu ciekawych warsztatów organizowanych dla szkół.  Ten rok jest szczególny, ale firma ESRI Polska pomyślała, jak zastąpić to wydarzenie. Uczniowie klas geodezyjnych mogli uczestniczyć w wykładach organizowanych na platformie internetowej i poznawać, czym jest GIS, jakie jest jego zastosowanie i technologie pozyskiwania i wyświetlania danych. Przedstawione programy informatyczne, łączące elementy geografii, geodezji, kartografii i informatyki, podsuwały nowe pomysły zastosowań naszych pomiarów i wiedzy w zobrazowaniu otrzymywanych wyników.