I Festiwal Nauki

31 marca br. zainaugurowany został I Festiwal Nauki pod hasłem “Twoja przyszłość w Twoich rękach” w ramach Dni Otwartych Szkoły.

Festiwal rozpoczął się wykładem doradcy zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Myszkowie na temat wyboru przyszłego zawodu, następnie przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie przedstawił aktualną sytuację na rynku pracy w Powiecie Myszkowskim. Po prelekcjach uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kierunki kształcenia, w których kształci i zamierza kształcić szkoła od nowego roku szkolnego. Uczniowie w specjalnie przygotowanych przez nich scenkach wcieli się w przyszłych pracowników, i tak uczniowie technika ekonomisty zaprezentowali pokaz mody biznesowej oraz odegrali scenki przeprowadzanej rozmowy kwalifikacyjnej, uczniowie w zawodzie technika technologii żywności pokazali stroje robocze i narzędzia pracy pracowników z różnych branż przetwórstwa spożywczego (przetwórstwa mleka, przemysłu mięsnego, piekarnictwa) oraz wyroby przemysłu. Uczniowie technika architektury krajobrazu wykonali kompozycje roślinne, które zostały później sprzedane na aukcji przez techników ekonomistów, a dochód ponad 2000 zł zasilił konto rady rodziców. Zaprezentowano również w pokazie multimedialnym wykonane projekty urządzenia terenów zielonych. Zawód technika spedytora uczniowie pokazali odgrywając scenkę przepływu towarów od dostawcy do odbiorcy. Przesyłka w postaci paczki ekspresowej odbyła podróż kurierem, poprzez urząd celny i trafiła koleją do odbiorcy zagranicznego.
Na zakończenie odbył się pokaz doświadczeń chemicznych, w którym punktem kulminacyjnym był “wybuch wulkanu”.
Gośćmi honorowymi Festiwalu byli m.in. wicewojewoda Śląski Stanisław Dąbrowa, Starosta Myszkowski Marian Wróbel, Wicestarosta Myszkowski Jan Kieras oraz dyrektorzy, nauczyciele  gimnazjów  powiatu myszkowskiego wraz z uczniami, przedstawiciele zakładów pracy i instytucji z którymi szkoła współpracuje w realizacji zajęć praktycznych i praktyk zawodowych.
Więcej zdjęć w Galerii

Leave a Comment