II Przegląd Pieśni i Poezji Religijnej

W dniach 17, 18 kwietnia 2012 r. odbyły się przesłuchania II Przeglądu Pieśni i Poezji Religijnej zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie i Parafię św. Anny w Myszkowie-Będuszu. Honorowy Patronat nad przeglądem przyjął Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo oraz Starostwo Powiatowe w Myszkowie.
Przegląd kierowany jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W przeglądzie wzięło udział ok. 120 uczniów, ze szkół powiatu myszkowskiego, Żelisławic i Częstochowy. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Zespole Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie, którym przysłuchiwało się jury w składzie: Grzegorz Piłka (przewodniczący) – muzyk, dyrektor Domu Kultury w Porębie, Dominik Lech (viceprzewodniczący) – organista Parafii w Będuszu, Karol Hardych – organista, laureat szansy na sukces, ks. Adam Mikoś – proboszcz parafii w Będuszu, Jerzy Bryś – dyrektor szkoły, Agnieszka Skorek – z-ca dyrektora szkoły, Bogumiła Adamek – poetka, nauczycielka, Weronika Będkowska – solistka, Marzena Przybyłka – katechetka Zespołu Szkół nr 2.
Jury oceniało występy w kategorii poezja, soliści szkoły podstawowe i gimnazjalne, zespół i chór.
13 maja 2012 r. w Kościele Parafialnym w Będuszu odbył się koncert galowy II Przeglądu Pieśni i Poezji Religijnej.
Przegląd to pomysł Jerzego Brysia, dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Myszkowie. Gospodarzem koncertu galowego był proboszcz Parafii św. Anny w Będuszu ks. Adam Mikoś. Na koncercie galowym obecna była Pani poseł Jadwiga Wiśniewski. Nagrody wręczyli laureatom: wicestarosta Jan Kieras, dyrektor Jerzy Bryś oraz Agnieszka Skorek, zastępca dyr. ZS nr 2 w Myszkowie.
Wyniki:
Kategoria pieśni:
Zespoły: 1. Zespół wokalny Gimnazjum im. Jana Pawła II w Koziegłowach, 2. Zespół z Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Częstochowie, wyróżnienie – Dominika Mesjasz, Agnieszka Kapral, Monika Gałązka (ZS im. T. Kościuszki w Żarkach).
Chóry: 1. Chór gimnazjalny Gimnazjum im. Jana Pawła II w Koziegłowach, 2. Schola z Parafii św. Jana Chrzciciela w Żelisławicach, 3. Chór dziecięcy Szkoły Podstawowej nr 1 w Myszkowie.
Soliści:
Gimnazjum: 1. Klaudia Walentek (Gimnazjum w Koziegłowach), 2. Aleksandra Kuwak (ZSP nr 1 w Myszkowie), 3. Natalia Struzik (ZSP nr 2 w Myszkowie), wyróżnienie – Magdalena Olszewska (Gimnazjum w Żarkach Letnisku);
Szkoła Podstawowa: 1. Klaudia Jagoda (SP w Gniazdowie), 2. Anna Mordalska (ZS w Lgocie Górnej).
Kategoria poezja: 1. Karolina Grabińska (ZSP nr 5 w Myszkowie), Patrycja Kulak (Gimnazjum w Koziegłowach), 2. Maksymilian Bazylak (ZSP nr 2 w Myszkowie), 3. Wiktoria Szlachta (SP nr 1 w Myszkowie), wyróżnienia – Manuela Sikora (LO w Myszkowie), Carmen Ceballos (SP nr 1 w Myszkowie).
Zobacz więcej zdjęć na www.myszkow.naszemiasto.pl