II Rajd Wesołego Geodety

30 maja 2014 r. delegacja uczniów z klasy III Techników Geodetów w składzie Martyna Rosik, Krzysztof Kulaj, Adrian Szyja Maciek Rzońca dzielnie reprezentowała naszą szkołę w II Rajdzie Wesołego Geodety w Olsztynie k/Częstochowy.
Spotkaliśmy się raniutko na dworcu kolejowym, aby jeszcze raz przećwiczyć piosenkę przewodnią naszej grupy. Autorem tekstu byli uczniowie III klasy geodezyjnej a melodię zapożyczyli ze znanego wszystkim hitu „My Słowianie”.  Drugim punktem naszych prób był skecz w wykonaniu Martyny, Maćka i Adriana. Okazało się, że są perfekcyjni, więc jak podjechał oczekiwany pociąg kolei śląskich bez wahania wskoczyliśmy na wprost czekającej na nas przygodzie.
Już podczas podróży poznaliśmy innych uczestników rajdu – uczniów z Katowic, nawiązując pierwsze znajomości z naszymi rywalami. Ale to był początek konkurencji – na Dworcu w Częstochowie roiło się od pozostałych geodetów. Wylewali się po peronach: Częstochowa, Wieluń, Bielsko Biała. Wszyscy charakteryzowali się jednym – uśmiechem na twarzy.
Cóż pozostało  – należało zgłosić drużynę i odebrać bilety do Korwinowa, a stamtąd pieszo, czarnym szlakiem Jury Krakowsko – Częstochowskiej pod Zamek Olsztyński. W-fiści byliby z nas dumni. Nawet opiekunkę zostawiliśmy w tyle, bo już czuliśmy zapach grillowanej kiełbaski.
Na miejscu krótkie rozpoczęcie, szybki obiad i do zawodów drużynowych. Nawet nie było ich tak sporo, ale musieliśmy się sprężyć:
– bieg slalomem z 4 metrową łatą (oj, żeby się tak na zakrętach nie składała),
– określenie odległości do zamkowych skał, ale bez instrumentu,
– pomiar pola powierzchni, na kroki i przeliczamy (P. Roksano, będziemy bardziej uważać na zajęciach)
– piosenki
– skecze.
A wszystkiemu towarzyszyła niezła zabawa, śmiech i zaskakująco przyjemna pogoda.
Być może nie wszyscy nas docenili, ale jedno jest pewne – GEODECI to POTĘGA. Z nami nie ma czasu się nudzić.
Po rozdaniu nagród i miłemu pożegnaniu odjechaliśmy do Częstochowy, a potem do Myszkowa. Za rok mamy nadzieję wrócić tam nie tylko wspomnieniami.
Dziękujemy Szkole Prusa z Częstochowy za zaproszenie.
Geodeci z Zespołu Szkół nr 2 w Myszkowie-Będusz.
Zobacz zdjęcia … >>