II Targi Pracy i Kariery w Myszkowie

W dniu 19 października 2010r. w godz. 10:00 — 13:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Myszków odbyły się Targi Pracy i Kariery. Organizatorami Targów byli: Ochotnicze Hufce Pracy – Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie i Punkt Pośrednictwa Pracy w Myszkowie oraz Urząd Miasta w Myszkowie i Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie.
Targi Pracy i Kariery wpisane są w Ogólnopolski Tydzień Kariery i skierowane były zarówno do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów jak i osób poszukujących pracy i bezrobotnych.
Zespół Szkół nr 2 również uczestniczył w tych targach, obok pozostałych szkół regionu oraz lokalnych przedsiębiorców. Nauczyciele ZS nr 2 mgr A. Górniak , mgr B. Wróbel wraz z uczniami: B. Kowalczyk, M. Tetkowską- kl. IIITE, A. Budkiem- kl. II TAK, prezentowali ofertę edukacyjną szkoły.
Na naszym stoisku, prezentującym kierunki kształcenia oraz funkcjonowanie szkoły było sporo gimnazjalistów, zadających szczegółowe pytania dotyczące zawodów, w których w przyszłości chcieliby się kształcić.
Uczniowie ZS nr 2 uczestniczyli również w tych targach jako zwiedzający. Doradcy zawodowi OHP — Młodzieżowego Centrum Kariery w Myszkowie i Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie oraz doradcy PUP w Myszkowie udzielali przyszłym absolwentom porad praktycznych dotyczących np. przygotowania dokumentów aplikacyjnych wymaganych przy ubieganiu się o pracę, jak przygotować się do rozmowy z pracodawcą, jak aktywnie poruszać się po rynku pracy. Osoby zainteresowane mogły skorzystać z testów badających predyspozycje zawodowe. Doradcy zawodowi pomagali również zaplanować karierę zawodową, można było także uzyskać porady dotyczące uruchamiania własnej działalności gospodarczej. Te informacje można było zdobyć podczas prelekcji i krótkich warsztatów. Uczniowie naszej szkoły chętnie w nich uczestniczyli.

  

 

Leave a Comment