II tydzień praktyk w NiemczechDnia 27 maja rozpoczął się drugi tydzień praktyk w Schkeuditz w Niemczech . Pomimo mało sprzyjającej pogody, atmosfera jest bardzo miła i przyjemna , wszyscy byliśmy w dobrych nastrojach, pełni zapału i energii do pracy. Kurs komputerowy rozpoczął się o 9 i pracowaliśmy w programie Publisher. Cała grupa radziła sobie bardzo dobrze i zajęcia minęły bardzo szybko. Po powrocie do ośrodka mieliśmy czas wolny, część osób wybrała się na zakupy a reszta została by odpocząć. Wieczorem kilka osób wybrało się do klubu znajdującego się w ośrodku, aby nawiązać nowe znajomości.

Kolejny dzień polegał na kontynuacji kursu na wyżej wymienionym programie. Po zajęciach wybraliśmy się na wycieczkę do ZOO w Lipsku. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt, których wcześniej nie było dane nam widzieć: pingwiny, rekiny, żyrafy, słonie, tygrysy, egzotyczne rodzaje pająków i węży. Poznaliśmy florę i faunę z tropikalnych zakątków Ziemi. Wyprawa wzbudziła w nas wiele pozytywnych emocji i dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek.

W środę i czwartek kontynuowaliśmy zajęcia w Robotronie w programie PowerPoint. Podczas zajęć wykonywaliśmy wspólnie prezentacje o zasadach wykonania poprawnej prezentacji multimedialnej. Czas minął bardzo szybko i interesująco. Po szkoleniu grupa spedytorów udała się do Lipska na spotkanie z przyszłymi pracodawcami. Spotkanie to polegało na uzgadnianiu warunków i czasu pracy oraz ze wstępnym zapoznaniem się uczniów z przyszłym stanowiskiem praktyk. Byliśmy mile zaskoczeni atmosferą panującą w przedsiębiorstwach.

Następny dzień był ostatnim dniem spędzonym w centrum szkoleniowym. Wykonywaliśmy prezentację zaliczeniową cały kurs na temat naszego kraju, ulubionego miasta, obyczajów. Prezentacja wykonywana była w języku angielskim i wszyscy poradzili sobie bezproblemowo. Otrzymaliśmy certyfikaty ukończenia kursu wraz z gratulacjami od osoby szkolącej. Na koniec pobytu w Robotronie wymieniliśmy się wspólnymi wrażeniami i podziękowaliśmy za wspólną pracę. Zrobiliśmy sobie również pamiątkowe zdjęcie grupowe.
Po południu reszta uczniów, z kierunków: geodezji i architektury pojechała do swoich przyszłych miejsc pracy, jak dzień wcześniej grupa spedytorów.
Wieczorem nastąpiła zmiana nauczycieli i przekazanie im dokumentacji.

Miniony tydzień zleciał w mgnieniu oka i w bardzo miłej atmosferze. Przykro nam myśleć, że zostajemy jeszcze tylko tydzień. Jesteśmy pełni wrażeń po dotychczasowym pobycie w Schkeuditz.

II tydzień praktyk w Niemczech


Strona projektu Leonardo da Vinci
W dniach 29 i 30.05 uczestniczyliśmy w dalszym ciągu kursu komputerowego poznając program Power Point. W kolejnych dwóch dniach (31.05, 01.06) poznaliśmy całkiem nowy program Access 2010, który służy do tworzenia bazy danych. Kurs zakończył się rozdaniem certyfikatów potwierdzających ukończenie kursu komputerowego przez uczestników.

W sobotę (02.06) o godz. 8:00 rozpoczęliśmy podróż do Berlina. Tego dnia zwiedzaliśmy miejsca tj. Brama Brandenburska, Mur Berliński, Pomnik poległych żołnierzy rosyjskich itp. Widzieliśmy również siedzibę najważniejszych urzędników pełniących władzę w państwie. Następnego dnia zwiedzaliśmy wschodnia część Berlina, w której widzieliśmy Aleksanderplatz, wieżę telewizyjną i najstarszą fontannę znajdującą się w Berlinie. Ostatnim punktem wycieczki był salon VW, który wywarł na nas ogromne wrażenie. Po godz. 18:00 wróciliśmy do ośrodka.

Leave a Comment