IV Przegląd Pieśni i Poezji Religijnej

9 kwietnia 2014 r. już po raz czwarty w Zespole Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie odbył się IV Przegląd Pieśni i Poezji Religijnej zorganizowany przez szkołę wspólnie z Parafią Św. Anny w Myszkowie-Będuszu, pod patronatem ks. abp dr Wacława Depo i Starostwa Powiatowego w Myszkowie. Przegląd cieszy niesłabnącą popularności wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W bieżącym roku do przeglądu zgłosiły się również działające przy parafiach powiatu myszkowskiego schole, chórki, zespoły.
Przegląd składa się z dwóch części, przesłuchań i koncertu galowego. Przesłuchania odbywają się w kategorii soliści, zespoły oraz chóry w grupach wiekowych – szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Wykonawców oceniało jury w składzie – Grzegorz Piłka, Karol Hardych, ks. Adam Mikoś – proboszcz parafii w Będuszu, Agnieszka Łakomska, Dominik Lech, Bogumiła Adamek, Agnieszka Skorek i Jerzy Bryś – dyrektor szkoły.
W przeglądzie wzięło udział 23 solistów i recytatorów, 3 chóry, 9 zespołów w sumie ponad 100 uczestników. Wśród z nich z Zespołu Szkół w Pińczycach, Parafii Św. Michała Archanioła w Pińczycach, Zespołu Szkół Publicznych nr 5 w Myszkowie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach, Rzymskokatolickiej Parafii Narodzenia NMPanny w Myszkowie-Mijaczowie, Parafii p.w. Św. Jana Berchmansa w Trzebniowie, Parafia p.w. Św. Stanisława BM w Myszkowie, Zespołu Szkół w Koziegłowach, Zespołu Szkół w Lgocie Górnej, MOK w Porębie, Parafia p.w. Św. Jana Chrzciciela w Żelisławicach, Zespołu Szkół nr 1 im. Kwiatkowskiego w Myszkowie. Każdy z nich zaprezentował dwa utwory, a przesłuchania trwały do późnych godzin popołudniowych. Na widowni zasiedli również rodzice, księża i katecheci oraz nauczyciele. Tegoroczny przegląd można uznać za udany gdyż poziom, jaki zaprezentowali jego uczestnicy był nie lada wyzwaniem dla oganiającego go jury. Wyniki tegorocznego przeglądu zostaną ogłoszone podczas koncertu galowego, który odbędzie się w Kościele Parafialnym w Będusz w niedzielę 4 maja 2014 r. o godz. 15,oo, na który już serdecznie wszystkich zapraszamy.
Zobacz zdjęcia …>
Relacja z koncertu galowego i wyniki przeglądu …>