Kolejny Olimpijski sukces

Zawody I stopnia (szkolne) XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbyły się na terenie całego kraju 7 listopada 2012 r. Do zawodów zgłoszonych zostało 14250 uczniów z 860 szkół.
O finał XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej 11 stycznia 2013 r. razem z 40 uczestnikami, powalczą Małgorzata Kraś z kl. IV technikum ekonomicznego i Roksana Maroń z kl. II technikum spedycyjnego, które zakwalifikowały się zawodów okręgowych II stopnia w Częstochowie zajmując odpowiednio 5 i 15 miejsce. Zobacz wyniki …>
Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.
Uczestnicy Olimpiady odpowiadali na pytanie opisowe o charakterze ogólnym nawiązujące do hasła przewodniego Olimpiady: „Nierównowagi w gospodarce. Przyczyny i skutki”, rozwiązywali zadanie z podstaw ekonomii oraz 30 pytań testowych.
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Małgosi i Roksanie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.