Konkurs plastyczno-fotograficzny

Niby potoki łez zamarzniętych,
Po niebie lila jasno-bladem,
Na srebrnych żaglach rozwiniętych,
Maleńkie chmurki płyną stadem.

Lodowatym blaskiem gwiazd promienie
Skrzą się nad pola śnieżno-białe,
i rozlewają w krąg milczenie,
melancholijne, oniemiałe….” Antoni Lange

III edycja

MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO–FOTOGRAFICZNEGO

pod patronatem Starosty Myszkowskiego

PT. “Zima w krajobrazie Jury Krakowsko-Częstochowskiej i okolic”

ROZSTRZYGNIĘTAFot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy powiatowego konkursu plastyczno – fotograficznego

Konkurs odbywał się z okazji przypadającego na 22 kwietnia Dnia Ziemi. Prace w konkursie zaprezentowali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu myszkowskiego. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży znajomości lokalnej przyrody, architektury, kształtowanie poczucia tożsamości z “Naszą Małą Ojczyzną”, popularyzacja i promocja walorów przyrodniczych powiatu i okolic, rozwijanie kreatywności uczestników konkursu, kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej oraz popularyzacja i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych oraz fotograficznych.
Nagrody w konkursie ufundował Zarząd Powiatu, a w imieniu starosty myszkowskiego Łukasza Stachery wręczył je wicestarosta Jan Kieras oraz Nadleśnictwo Złoty Potok w imieniu, którego nagrody wręczał leśniczy Radosław Ryder. „Chciałbym pogratulować zwycięzcom konkursu. Cieszę się, że po raz kolejny szkoła organizuje konkurs popularyzujący i promujący Jurę. Mamy faunę i florę, której pozazdrościć mogą nam inni. Zachęcam do odwiedzania Jury Krakowsko – Częstochowskiej i uwieczniania na fotografiach i pracach malarskich jej piękno.” – mówił wicestarosta Jan Kieras wręczając nagrody.
Wyniki:

w kategorii I  – młodzież gimnazjów

– I  NAGRODA- DAWID POCZĄTEK- Gimnazjum nr 5 im. Roberta  Szumana w Myszkowie
– II  NAGRODA ex  aequo : – PATRYK FIUTEK- Gimnazjum nr 5 im. R. Szumana w Myszkowie
– MARTYNA KUREK- Gimnazjum w Niegowie

IV  WYRÓŻNIENIA DLA : – Iga Mazur – Gimnazjum nr 1 w Myszkowie
– BEATA KLIMAS- Gimnazjum w Żarkach
–  MONIKA RÓŻYŃSKA- Gimnazjum nr 4 w Myszkowie
– ROKSANA MAZANEK- Gimnazjum nr 4 w Myszkowie
– MARCIN ROSIKOŃ- Gimnazjum w Niegowie
W kategorii II- młodzież szkół ponadgimnazjalnych:
I  NAGRODA – WIOLETTA MIŚKIEWICZ- ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie
II  NAGRODA- MARLENA BĘDKOWSKA- Z.S. NR 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie
WYRÓŻNIENIA :
– ANNA FIUTEK  Z.S. nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie
– MONIKA KULAK Z.S. nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie
Konkursowi przyrodniczemu towarzyszył również konkurs literacki „Wpływ natury na psychikę człowieka”, który zorganizowała nauczycielka języka polskiego Bogumiła Adamek. W konkursie zwyciężył Mateusz Polak z Gimnazjum Nr 5 im. R. Schumana w Myszkowie wierszem „Fotografia”.
Tego dnia odbył się również wręczenie nagród w szkolnym konkursie „Żyj zdrowo i bezpiecznie”, współorganizowanego przez Zespół Szkół Nr 2 i KRUS w Myszkowie. Konkurs miał na celu propagowanie zasad bezpiecznego wykonywania pracy i poruszania się w czasie pracy, wśród osób zaczynających pracę. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami zostali: I miejsce – Marlena Będkowska, II miejsce – Mateusz Woźnica, III miejsce – Mateusz Flak i IV miejsce – Marta Brzezicka, wszyscy z ZS w Będuszu. Organizatorem konkursu były nauczycielki z tej szkoły Magdalena Duda – Hom i Renata Bryś. Nagrody ufundowała Placówka Terenowa KRUS-u w Myszkowie, a wręczyli je kierownik Anna Muchla i wicestarosta Jan Kieras.

Regulamin konkursu czytaj …>

Termin składania prac mija 12 kwietnia 2010 r.