Laureaci konkursu Zaadoptuj rzekę wyłonieni!

Znamy wyniki konkursu Zaadoptuj rzekę 2014 Klubu Gaja. Z nadesłanych ponad 100 zgłoszeń, Jury w składzie: Ewa Furtak (Gazeta Wyborcza), Urszula Kontowska (Fundacja PKO Banku Polskiego), dr hab. Prof. Piotr Skubała
i dr Janusz Okrzesik (Uniwersytet Śląski), Jacek Bożek oraz Paweł Grzybowski (Klub Gaja) wyłoniło laureatów.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce za współpracę z firmami i instytucjami przy adopcji rzeki Warty. W nagrodę grupa uczniów wyjedzie we wrześniu na zajęcia do Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.
W konkursie Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja nagradzane są działania dla rzek lub innych akwenów oraz oszczędzania wody podejmowane przez uczestników programu Zaadoptuj rzekę. Zaadoptować rzekę to znaczy otoczyć ją opieką, zainteresować się jej aspektami przyrodniczymi, historycznymi czy społecznymi a także lepiej ją poznać. Nagrody przyznano w trzech kategoriach oraz dwóch grupach: dla placówek oświatowych oraz podmiotów (instytucji, samorządów, stowarzyszeń, firm oraz osób prywatnych) które przesłały kartę zgłoszenia oraz sprawozdanie z podjętych działań w ramach programu  Zaadoptuj rzekę.
Serdecznie wszystkim gratulujemy.
Czytaj więcej na www.klubgaja.pl …>