Myślą o szkolnym otoczeniu

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół w Żarkach odbył się finał powiatowego konkursu ekologicznego pod hasłem “Myśląc o przyszłości dbajmy o najbliższe otoczenie”. Zwyciężył projekt zagospodarowania terenu wokół Zespołu Szkół nr 2 w Myszkowie-Będuszu, opracowany przez uczniów tej szkoły. Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ufundował starosta myszkowski Łukasz Stachera.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nagrodzona praca, jej autorki wraz z opiekunką, wicestarostą i dyrektorem ZEAS
Celem konkursu było wypracowanie koncepcji poprawy estetyki otoczenia szkół. Konkurs adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu myszkowskiego i polegał na wykonaniu dowolną techniką projektu aranżacji szkolnego podwórka. Koncepcja mogła uwzględniać drzewa, krzewy i rośliny ozdobne, skalniaki, alejki itp. Finał konkursu odbył się przed tygodniem w żareckim Zespole Szkół i był prowadzony przez Stanisława Kasparka. Atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę, wręczyli wicestarosta Jan Kieras i dyrektor ZEAS w Myszkowie Leon Okraska. Zaproszeni goście mieli okazję, aby zapoznać się z najlepszymi pracami uczniów.

Fot. Andrzej Kozłowski
Uczestnicy konkursu
Najlepszą pracą, jury uznało projekt zagospodarowania terenu wokół Zespołu Szkół Nr 2 w Myszkowie-Będuszu, autorstwa Wioletty Miśkiewicz, Moniki Kulak, Andżeliki Rychlik, wykonany pod opieką Magdaleny Dudy – Hom. Drugie miejsce przypadło Damianowi Dratwie, który pod okiem Agnieszki Giec – Pierzchały, opracował koncepcję zagospodarowania terenu żareckiego Zespołu Szkół im. T.Kościuszki. Trzecie miejsce zajął projekt zagospodarowania placu szkolnego Zespołu Szkół Nr 1 w Myszkowie, który stworzyły Marlena Pechta i Monika Chmielewska, pod nadzorem Teresy Słabosz i Renaty Morawiec. Jury wyróżniło również pracę Marty Polak, Marleny Będkowskiej i Natalii Kazimierczak – uczennic z Zespołu Szkół nr 2 w Myszkowie-Będuszu, i ich koncepcję zagospodarowania terenu wokół szkoły.

Leave a Comment