Nauka udzielania pierwszej pomocy w przedszkolu

8 marca 2011r uczennice II klasy Technikum Ekonomicznego: Magdalena Kołacz, Daria Nowak, Paulina Karcz oraz Małgorzata Karaś pod opieką mgr A. Skorek odbyły wizytę w przedszkolu w Żarkach. Przyszły w konkretnym celu. Przeprowadziły z dziećmi zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Lekcja została przeprowadzona z grupą dzieci w wieku trzech i czterech lat.
Maluchy nauczyły się sposobu opatrywania ran, układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz przypomniały sobie numery alarmowe. Pomogły im w tym otrzymane od uczennic karteczki z numerami oraz opaski na rękę.
Poza tym dzieci wysłuchały również wykładu na temat zabezpieczenia miejsca wypadku oraz sposobu zachowania się w trudnych sytuacjach. Wykłady zostały bardzo dobrze odebrane zarówno przez Panie przedszkolanki, jak i samych zainteresowanych, którzy chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach.