W przypadku, kiedy zapomnisz hasło do Szkolnej Platformy Edukacyjnej (SPE), możesz je odzyskać korzystając z mechanizmu automatycznego odzyskiwania hasła. Hasło można odzyskać, jeśli pamiętasz swój login albo email, który został podany wcześniej podczas zakładania konta w SPE. 

Bardzo proszę uważnie czytać wszelkie komunikaty przekazywane przez system SPE. 

By odzyskać hasło kliknij w link „Zapomniałeś(aś) nazwy użytkownika lub hasła?”. 

Następnie należy podać nazwę użytkownika lub email i kliknąć w „Wyszukaj”. 

Jeśli twoja nazwa użytkownika lub email pokrywa się z tymi używanymi w SPE, na twój adres email zostanie wysłane stosowne powiadomienie. 

Na twojej skrzynce od razu powinno pojawić się powiadomienie o poczcie od Webmastera. Jeśli do 10 minut na twoją skrzynkę pocztową nie przyjdzie stosowne powiadomienie, oznacza to iż wpisałeś błędne dane lub też serwer pocztowy, na którym masz konto jest błędnie lub zbyt restrykcyjnie skonfigurowany. W takim wypadku proszę, po 30 minutach powtórzyć procedurę, ale tym razem proszę wpisać email. Jeśli dalej nie otrzymasz powiadomienia na pocztę, może to oznaczać, iż nie posiadasz konta na SPE i należy skontaktować się z Sekretariatem Szkoły. 

W przesłanej poczcie znajduje się link, po kliknięciu w który następuje przeniesienie do strony na której ustala się nowe hasło do konta na SPE. Uwaga, link jest ważny tylko przez 30 minut. 

Podczas wpisywania nowego hasła proszę zwrócić uwagę na poprawność zawartości hasła. Hasło, które będzie nie zgodne z szablonem, nie zostanie przyjęte.