ROZMAWIALI O KARIERZEKtóre zawody są najbardziej przyszłościowe? Gdzie się uczyć? Co studiować, aby w przyszłości mieć nie tylko pracę, ale i satysfakcję z tego, co się robi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem swojej kariery zawodowej szukali uczestnicy spotkania z Pauliną Górecką, psycholożką, menager i coach w firmie uczącej programowania za pomocą programowalnych klocków LEGO, które odbyło się w Zespole Szkół Nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie.

Paulina Górecka jest jedną z 30 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie. Dowiedzieli się, jak wygląda dzień pracy młodej profesjonalistki, wspólnie rozmawiali o nowych zawodach i zastanawiali się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość miała charakter warsztatowy – były quizy, pytania, wspólne ćwiczenia.

Spotkanie było elementem drugiej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, w którym uczestniczy Zespół Szkół Nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.