Spotkanie z Marcinem Pilisem, autorem „Łąki umarłych”

Dnia 18 lutego 2011 gościliśmy w szkole pana Marcina Pilisa, redaktora naczelnego „Kuriera Jurajskiego” i autora „Opowieści nawiasowej”, „Relikwii” i „Łąki umarłych”.W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas: IV TE, IV TAK, IV TTŻ, III TE, III TAK.
Autor „Łąki umarłych” opowiadał o swojej drodze do pisarstwa, swoich pierwszych próbach literackich, pracy dziennikarza i życiowych pasjach. Słowa pisarza budziły żywe zainteresowanie wśród uczniów. Dyskutowano na temat genezy utworów i poszukiwaniu tematów, które mogą być inspiracją następnych dzieł.
Pan Marcin Pilis gościł w ZS nr 2 w Myszkowie na zaproszenie nauczycieli:
mgr Bogumiły Adamek, mgr Jolanty Reszki i mgr Anny Wągrowskiej – Kumor.
Młodzież klas maturalnych interesuje się literaturą współczesną, i była bardzo dumna, że mogła osobiście poznać Marcina Pilisa, który jest przykładem, że osobiste marzenia można i warto realizować.