Praktyki w Niemczech

Nasza grupa specjalizuje się w trzech kierunkach i każda z tych grup miała w innym miejscu praktykę. Nasz kierunek – technik organizacji w reklamie odbył praktykę w firmie Netto Marken-Dicount w Schkeuditz. Dojeżdżałyśmy do tego miejsca tramwajem. Przystanek był niedaleko, więc szybko docierałyśmy do celu nie ryzykując spóźnieniem, którego nie tolerują Niemcy. Nasza praktyka pomogła nam uzyskać doświadczenie, które na pewno nam pomoże w przyszłości. Po odbytej praktyce wiemy na czym polega psychologia w reklamie. Rozkładając towary nauczyłyśmy jak ona działa i jak ją wykorzystywać. Te 5 dni były dla nas wielkim wydarzeniem i dzięki nim nie mamy tylko wiedzy teoretycznej, ale również poznałyśmy ją od strony praktycznej. Jesteśmy bardzo zadowolone z ich odbycia i cieszymy się, że będziemy miały lepszy start w życiu zawodowym.

Podczas weekendu uczestniczyliśmy w dwóch wycieczkach. W sobotę udaliśmy się do parku rozrywki „Belantis” w Lipsku. Zakupione bilety upoważniały nas do korzystania ze wszystkich atrakcji dostępnych w parku. Do ośrodka wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Następnego dnia pojechaliśmy do ZOO, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wiele niespotykanych zwierząt.

I tydzień praktyk w Niemczech

W niedzielę 18 maja 2014 r. o godzinie 8:00 rano nasza 16-nasto osobowa grupa uczniów Technikum ucząca się w zawodach – technik spedytor, technik architektury krajobrazu i technik organizacji reklamy wraz z nauczycielami wyjechała do Niemiec. Naszym miejscem docelowym był Liepzig. Zakwaterowano nas w Hostelu „Sleeping Lion”. Obok hostelu znajduje się grecka restauracja w której się stołujemy. Pierwszego dnia zaraz po przyjeździe zjedliśmy kolacje. Pozostał wolny czas wykorzystany na rozpakowanie się i odpoczynek.

Tego samego dnia poznaliśmy Panią Małgosię – pełnomocnika do spraw praktyk, która wyjaśniła wszystkie wątpliwości dotyczące naszego funkcjonowania, tak aby nikt się nie stresował nowymi doświadczeniami, które nas czekał w pierwszym dniu praktyk.

czytaj więcej>>

wycieczka do Drezna >>