Tradycja Świąt Wielkanocnych

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. W Polsce pielęgnuje się obyczaje i tradycje wielkanocne, których jest wiele. Jednak wiele starych zwyczajów zanika, a na ich miejsce pojawiają się nowe. Tradycje wielkanocne sprawiają, że święta stają się wyjątkowe, a świąteczne dni radosne.
Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, które są symbolem odrodzenia i nieśmiertelności duszy. Są dekorowane suszonymi kwiatami, trawkami, bukszpanem, trzciną, tatarakiem, także piórkami barwionymi na różne kolory czy kolorowymi wstążkami. Święcona palma chroni domowników przed nieszczęściem.
Takie właśnie tradycyjne palmy oraz inne dekoracje świąteczne przygotowały słuchaczki Policealnej Szkoły Florystycznej w Myszkowie Będuszu. Dekoracją uroczystego stołu wielkanocnego będzie piękny koszyczek, w którym znajdzie się kwitnący hiacynt, żółte narcyzy, prymulki czy azjatyckie jaskry, które są oznaką nadchodzącej wiosny, budzącego się życia. Udekorowane jajo, kurczaczki wychodzące ze skorupek, kolorowe wieńce ozdobione wiosennymi baziami, kurczaczkami czy krokusami będą podkreślać świąteczny charakter spotkań. Prezentowane prace naszych florystek to potwierdzają.

Leave a Comment