Turniej o Puchar Starosty Myszkowskiego


16 maja 2013 r. na boisku Zespołu Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie rozegrany został Turniej piłki nożnej chłopców drużyn 6-cio osobowych o puchar Starosty Myszkowskiego, którego organizatorem był działający przy szkole ULKS „Będusz” w ramach zadania zleconego przez powiat Myszkowski.

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Będusz” to klub działający przy ZS nr 2 od prawie dziesięciu lat, obecnie drużyna ULKS „Będusz” bierze udział w rozgrywkach ligowych podokręgu częstochowskiego PZPN w piłce nożnej kl. B gr. II zajmując wysoką trzecią lokatę w tabeli rozgrywek, a także jest organizatorem wielu imprez sportowych dla młodzieży szkolnej.

Do rywalizacji o Puchar stanęły drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, LO w Myszkowie, Zespól Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie, Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie oraz Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach. W przerwach turnieju wystąpił zespół chaerliderek z Zespołu Szkół nr 2, który cieszył się wielkim uznaniem i powodzeniem wśród uczestników turnieju jak i gości.

Oto wyniki Turnieju:

I miejsce – ZS nr 1 w Myszkowie
II miejsce – ZS w Żarkach
III miejsce – LO w Myszkowie
IV miejsce – ZS nr 2 w Myszkowie

Ufundowany puchar, dyplomy i nagrodę dla zwycięzcy turnieju wręczył Starosta Wojciech Picheta, wicestarosta Mariusz Trepka oraz Jerzy Bryś prezes ULKS i dyrektor ZS nr 2 w Myszkowie.