V Przegląd Pieśni i Poezji Religijnej – Koncert Galowy

Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie wspólnie z Parafią św. Anny w Myszkowie Będuszu zorganizował V Przegląd Pieśni i Poezji Religijnej. Przegląd kierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przeglądowi patronowali Starostwo Powiatowe w Myszkowie, które ufundowało nagrody a patronat honorowy sprawował Metropolita Częstochowski.
Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniu 14 kwietnia 2015 r. w ZS nr 2 w Myszkowie, do których stanęło 50 uczniów. W wyniku przesłuchań jury przeglądu wyłoniło 18 laureatów, którzy 10 maja 2015 r. w kościele parafialnym Parafii, św. Anny w Myszkowie Będuszu zaprezentowali się podczas koncertu galowego.
Nagrody, statuetki i dyplomy laureatom wręczyli Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras, dyrektor ZS nr 2 w Myszkowie Jerzy Bryś oraz ksiądz proboszcz Adam Mikoś.
Laureaci Przeglądu:
I. Kategoria soliści – szkoła podstawowa
I miejsce: Mikołaj Konieczniak
II miejsce: Julia Puszczewicz
III miejsce: Paulina Urbańczyk
Wyróżnienie: Nadia Hutna, Karolina Dorobisz
II. Kategoria soliści – gimnazjum
I miejsce: Julia Kowalska
II miejsce: Klaudia Jagoda
III miejsce: Weronika Dzieża
Wyróżnienie: Chiara Wawryło

III. Kategoria soliści – szkoła ponadgimnazjalna
Wyróżnienie: Aleksandra Kuwak
IV. Kategoria poezja
I miejsce: Natalia Muszczek
II miejsce: Monika Będkowska
III miejsce: WiktoriaKonieczniak, Szymon Sobota
Wyróżnienie: Patrycja Kulak, Kinga Duda
V. Kategoria Zespół

I miejsce: Sweet Voices z MOK w Porębie
II miejsce: Zespół z Zespołu Szkół w Pińczycach
Wszystkim laureatom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.
Po koncercie wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras w podziękowaniu za kultywowanie przeglądowi, wręczył fundowane przez siebie Statuetki życia „Serce za Serce” dyrektorowi Zespołu Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie Jerzemu Bryś i proboszczowi Parafii w Będuszu ks. Adamowi Mikosiowi.