Warsztaty – nowe technologie

Drukarki trójwymiarowe w zasięgu uczniów Zespołu Szkoły nr 2 w Myszkowie.
Naszą szkołę odwiedził przedstawiciel firmy Solveere pan Michał Kosiński. Podczas warsztatów zaprezentował nowoczesną technologię drukowania przestrzennego z dziedziny projektowania CAD/CAM. Trójwymiarowe drukowanie przedmiotów to hit ostatnich lat. Pomysł na tworzenie produktów przestrzennych za pomocą komputerowo programowanych narzędzi formujących, stał się nadzieją na kolejną rewolucję technologiczną i przemysłową. Technologia ta zakłada tworzenie przestrzennych przedmiotów za pomocą nakładania na siebie kolejnych warstw materiału.
Pomysłodawcy warsztatów dla młodzieży liczą na popularyzację druku 3D. Stawiają głównie na edukację. Druk 3D to możliwości dla wszystkich, którzy są ciekawi świata, zaintrygowani modelowaniem materii i wcielaniem własnych projektów w życie. Już wkrótce każda szkoła będzie w stanie się zaopatrzyć w takie urządzenie. A to oznacza dużo ciekawsze zajęcia z techniki reklamy czy architektury krajobrazu. Młode osoby mogą zainteresować się tematyką, i, kto wie, może i przygotować nowe, ciekawe rozwiązania.
Uczniowie w trakcie warsztatów mogli zobaczyć pracę nad tworzeniem projektu do drukarki w 3D, oraz co cieszyło się największym zainteresowaniem obserwowali sam fakt drukowania w przestrzeni.