"Wygraj Brukselę"

23 kwietnia br. odbył się I etap konkursu “Wygraj Brukselę”.  Konkurs Wygraj Brukselę jest organizowany przez Stowarzyszenie Akademia Edukacji Europejskiej wspólnie ze Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów od 2001 r. Początkowo nagrodą w konkursie był wyjazd do Strasburga. Od 2004 roku czterdziestu laureatów wyjeżdża w podróż studialną do Brukseli. Program obejmuje wizytę w Komisji Europejskiej, Parlamencie Europejskim i innych instytucjach unijnych oraz NATO.
Konkurs polega na rozwiązywaniu testów z wiedzy o Unii Europejskiej, ze szczególnym naciskiem na wiedzę praktyczną o Unii i regionie. Co roku przystępuje do niego około 1000 uczniów z województwa śląskiego.
Tegoroczną zwyciężczynią  I etapu z Powiatu Myszkowskiego została uczennica klasy I technikum ekonomicznego, Małgorzata Karaś. Serdecznie gratulujemy i liczmy na sukces w II etapie, który odbędzie się 24 maja br. na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.