XXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

13 stycznia 2012 r. odbyły się zawody II stopnia jubileuszowej XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji Olimpiady brzmi „W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego”. Honorowy Patronat nad jubileuszową XXV Olimpiadą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski
Zawody I stopnia (szkolne) XXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbyły się 9 listopada 2011 r. Do zawodów zgłoszonych zostało 12710 uczniów z 806 szkół w tym uczniowie naszej szkoły.
Uczestnicy Olimpiady odpowiadali na pytanie opisowe o charakterze ogólnym nawiązujące do hasła przewodniego Olimpiady, rozwiązywali zadanie z podstaw ekonomii oraz 30 pytań testowych (każde z jedną prawidłową odpowiedzią).
W zawodach okręgowych II stopnia wzięło udział 31 uczniów, w tym 5 uczennic z Technikum Ekonomicznego naszej szkoły, wśród których znalazły się: Małgorzata Karaś, Jolanta Zimny, Kinga Piwowarczyk, Anna Buła i Anna Bubel. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Lista uczestników II stopnia XXV OWE Regionu Częstochowa

Leave a Comment