Z wizytą na Śląskim Salonie Maturzystów

Jak co roku we wrześniu organizowany jest Śląski Salon Maturzystów. W tym roku przyszli studenci spotkali się 7 września w Katowicach na ulicy Bankowej, na wydziale prawa i administracji UŚ. Swoja ofertę prezentowały uczelnie z całej Polski – Śląska, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Warszawy.
Uczniowie i absolwenci z lat poprzednich mieli dostęp do wszelkich informacji o wymarzonych kierunkach studiów. Na stoiskach przygotowano bogatą informację o trybie studiowania, wymaganiach i warunkach rekrutacji. Zainteresowani mogli porozmawiać z ze studentami.Takie spotkania motywują, aby na maturze osiągnąć jak najlepszy wynik.
Gospodarzem uroczystego otwarcia Salonu był prof. dr hab. Wiesław Banyś – Rektor Uniwersytetu Śląskiego. Nowością tegorocznego salonu była propozycja Ministerstwa Obrony Narodowej promującego służbę przygotowawczą, którą młodzi ludzie mogą odbyć w czasie studiów oraz służbę w Narodowych Siłach Rezerwowych.
Z zaproszenia do udziału w salonie skorzystała młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Myszkowie. Pod opieką nauczycielek – mgr Agnieszki Nowak i mgr Jolanty Reszki z zainteresowaniem szukali najlepszej dla siebie propozycji studiowania. Oferta jest tak bogata, że każdy z uczestników takiego spotkania mógł znaleźć coś dla siebie – mówili po powrocie uczniowie.
Z przywiezionych informatorów i folderów zostanie przygotowana wystawka w czytelni, gdzie pozostali uczniowie będą mogli poszukać informacji i znaleźć pomysł na własną karierę.