Dni otwarte szkoły

Dni Otwarte dla rodziców i uczniów szkół gimnazjalnych w Zespole Szkół nr 2 im H. Kołłątaja w Myszkowie, odbyły się w minioną sobotę 24 kwietnia br. Zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły przyszło szereg gimnazjalistów i ich rodziców.

Fot. Ewelina Kurzak
Dni otwarte w “Kołłątaju” cieszyły się sporym zainteresowaniem
Corocznie szkoła organizuje Dni Otwarte przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym roku po raz pierwszy Dni Otwarte zostały zorganizowane z myślą o rodzicach uczniów szkół gimnazjalnych, oraz osobach dorosłych chcących uzupełnić lub zdobyć wykształcenie w trybie zaocznym.
Zaproszeni mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną, bazą dydaktyczną oraz wyjątkową atmosferą panującą w Naszej Szkole. Podczas Dni Otwartych gimnazjaliści zapoznali się z kierunkami kształcenia w szkole. Odwiedzający mogli zwiedzić budynek szkoły, pracownie komputerowe i zawodowe oraz multimedialne pracownie językowe.
Zostały zorganizowane stoiska promujące kierunki, w których kształcimy młodzież: technik ekonomista, technik spedytor, technik architektury krajobrazu, technik technologii żywności. A dla dorosłych oferta obejmuje: technikum ekonomiczne, technikum agrobiznesu, florysta oraz liceum uzupełniające dwuletnie na podbudowie szkoły zawodowej i od nowego roku szkolnego także, liceum ogólnokształcące trzyletnie na podbudowie szkoły gimnazjalnej i ośmioletniej szkoły podstawowej.
Akcja ta ma na celu zaprezentowanie szkoły, jej historii, osiągnięć, bazy dydaktycznej, zorganizowanie spotkań z uczniami i nauczycielami.
Można było również obejrzeć krótki film oraz prezentację multimedialną przygotowaną przez Naszych uczniów.
W centrum multimedialnym udostępnione zostały kroniki szkolne, pokazujące w ujęciu obiektywu historię szkoły, osiągnięcia naszych uczniów oraz wydarzenia bieżące związane z życiem naszej szkoły.