Zmieniamy otoczenie szkoły na piękniejsze

W tym roku po raz pierwszy uczestniczymy w akcji “ Posadź swoje drzewko” pod patronatem Fundacji Ekologicznej “Silesia”. Prace zaczęły się od przygotowania projektu koncepcyjnego nasadzeń oraz kosztorysu przedsięwzięcia. W ramach akcji szkoła otrzymała od Fundacji 1100 zł na zakup 77 roślin.
Rabata obsadzona ciekawymi roślinami znajduje się przy wejściu do szkoły. Uczniowie z klas Technikum Architektury Krajobrazu najpierw starannie przygotowali miejsce pod rabatę, usunęli chwasty uporczywe, przekopali, a następnie zniwelowali teren, zastosowali nawóz przyspieszający ukorzenienie się roślin, rozłożyli agrowłókninę w celu wyeliminowania chwastów, a potem rozpoczęły się nasadzenia.
W przyszłym roku można będzie podziwiać azalie, różaneczniki, irgi, jałowce, pierisy, berberysy w pełnej krasie. Dobór roślin różniących się barwą, pokrojem i terminem kwitnięcia sprawia, że miejsce to będzie wyróżniać się urodą o każdej porze roku.
Miejsce to będzie pełnić również funkcję dydaktyczną. Uczniowie będą mogli rozpoznawać ozdobne rośliny kwasolubne oraz nauczyć się ich pielęgnacji.
Inicjatywa podjęta przez Fundację Ekologiczną „Silesia” jest cenna ze względu na zainteresowanie młodzieży kształtowaniem swojego otoczenia i ochroną terenów zielonych. Koordynatorkami akcji były nauczycielki architektury krajobrazu mgr Magdalena Duda-Hom i mgr Anna Czechowska.